دانلود کتاب آموزش HTML5

 

html5-2

توضیحات :

در سال ۱۹۸۰ فیزیکدانی به نام Tim Berners-Lee که با پروژهٔ CERN همکاری داشت ENQUIRE را طراحی و ارائه کرد که یک سیستم مهم برای محققان CERN بود تا اینکه از این داده‌ها به شکل مشترک استفاده کنند. در سال ۱۹۸۹، Berners- Lee یک یادداشت پیشنهاد یک سیستم ابر متن مبتنی بر اینترنت نوشت.

Berners- Lee یک نوع خاص HTML را مشخص نمود و یک نسخهٔ جستجوگر و نرم‌افزار سرور را در انتهای۱۹۹۰ نوشت. در این سالیان این فیزیکدان و مهندس سیستم‌های داده‌های CERN بنام Robert Cailliau یک سرمایه‌گذاری مشترک را انجام دادند ولی این پروژه به شکل رسمی توسط CERN دنبال نشد. در یادداشت‌های شخصی او از سال ۱۹۹۰ اشاره شده است که برخی از مناطق مختلف ابر متن (hypertext) به کار گرفته شده است و در ابتدای آن از یک دائرةالمعارف استفاده گردید.

در طول حیات نسبتا کوتاه وب ، تکنولوژی های مختلفی به منظوره ایجاد صفحات اینترنتی معرفی شده اند.اما در این میان نمی توان از نقش مهم و اساسی HTML به عنوان شالوده و آغازگر وب که در عین سادگی در یادگیری از اهمیت فراوانی در خلق صفحات اینترنتی برخردار است ، چشم پوشی کرد.

اگر از من بپرسید می گویم تسلط بر تمامی مفاهیم و جنبه های این زبان نشانه گذتری برای یک طراح وب از نان شب هم واجب تر بوده !

این جزوه از روی برترین و محبوب ترین مراجع آموزش HTML حال حاضر دنیا همچون کتاب The Ultimate HTMl Reference , CSS and JavaScript,XHTML,Beginning HTML,سایت پر آوازه WWW.w3schools.com و البته تجربیات شخصی ترجمه و تالیف شده است.همچنین لازم به ذکر است به منظور پوشش آخرین نسخه ارایه شده از این زبان یعنی HTML5 از کتاب AbookApart HTML5 For Web Designers کمک گرفته شده است.

رمز فایل : tvsoftware.ir