پروتئوس

پروژه پروتئوس مدار سون سگمنت

معماری کامپیوتر

دانش طراحی مفهومی و شناخت اجزای رایانه است. عنوان یکی از گرایش‌های کامپیوتر است. در این گرایش با اجزای داخلی کامپیوتر که مراحل انجام یک دستور را بر عهده دارند و چگونگی کار آن‌ها آشنا می‌شویم. در این گرایش واحد کنترل مرکزی و حافظه به عنوان دو بخش اصلی کامپیوتر معرفی می‌شوند و در ادامه به بررسی ارتباط آن‌ها و ساختار درونی آن‌ها می‌پردازند. برای درک موضوعات مطرح شده در این گرایش آشنائی با مبحث مدارهای منطقی لازم و ضروری است.

 

تشریح:

همانطور که از نامش پیداست از هفت دیود LEDکه همان دیودهای نور دهند هستند ، تشکیل شده است. این دیود ها به صورت کاملا منظمی دورتا ردور هم جای گرفته ایند که به هنگام روشن شدن همه آنها میتوانیم عدد ۸لاتین را مشاهده کنیم.

نکته قابل ذکر این است که این دیودها در دو نوع ساخته میشوند یا تمامی پایه های آند (قطب مثبت) دیود هارا به هم متصل میکنند که به آن آند مشترک میگویند یا بلعکس تمامی پایه های کاتد(قطب منفی) دیودهارا به هم وصل میکنند که به آن سون سگمنت کاتد مشترک میگویند. موارد استفاده این دیودها به طور مشخص برای نمایش اعداد انگلیسی کاربرد دارند و البته میتوان از آنها برای نمایش حروف معدود انگلیسی نیز استفاده کرد.

پایه های سون سگمنت ۱۰ عدد هستند که تعداد ۷ پایه آن که با حروف کوچک (a-b-c-d-e-f-g) مشخص میشوند و یکی برای نشان دادن نقطه یا ممیز برای نوشته های انگلیسی و نهایتا دو پایه نیز برای قطب مشترک در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید :   تمرینات جاوا اختصاصی

رمز فایل:tvsoftware.ir

تی وی سافت
تاریخ آخرین ویرایش
عنوان
پروژه پروتئوس مدار سون سگمنت